FILLUAN  SHËTITJET NË  ISP

DSCN0219      Shëtitjet  e planifikuara për nxënësit e shkollës tonë për të përfituar përvoja të ndryshme që filluan në fund të muajit shtator dhe në fillim të muajit tetor kanë qenë keshtu:

Nxënësit e çerdhës  dhe parashkollorët ishin në vizitë  në  restoranin  “ Ariu “ në Veternik,  ku vizituan kopshtin zologjik dhe parkun. Aty  kaluan një ditë të mrekullueshme me lojëra dhe argëtime.   Pasi drekuan u transportuan në shkollë.

Ndërsa nxënësit e shkollës fillore pas ngrënjës së mëngjesit  shkuan  në ” Villa Pauna”. Aty  në hapësirën e Villa Paunës u argëtuan me lojëra si: futboll dhe volejboll. Gjithashtu patën rastin të njihen dhe  t’i ushqejnë kafshët si: Kaprollin, drenushën, papagallin etj.Pastaj luajtën dhe u argëtuan  në ambientin e gjelbëruar  të një natyre me drunjë ku edhe drekuan në një ambient të hapur  dhe më pas u transportuan përsëri në shkollë.

More Photos

ISP’DE GEZİLER BAŞLADI

                Okulumuz öğrencilerinin farklı tecrübeler yaşaması için planladığımız gezilere başlandı. Eylül ayı sonunda ve Ekim ayı başlarında yapılan geziler şöyle:

Kreş ve Anasınıfı öğrencilerimiz Të Ariu’daydı. İçerisinde çocuklar için oyun parkları ve farklı türden bir çok hayvanı bulundurun restorantta öğrencilerimiz çok güzel vakit geçirdiler. Öğrencilerimiz, bazı hayvanları yakından görmenin heyecanını yaşadılar, çocuk parkında gönüllerince oyunlar oynadılar, öğle yemeğini yediler ve otobüsle okula döndüler.

İlköğretim öğrencilerimiz ise Villa Pauna’daydı. Öğrencilerimiz sabah kahvaltısını okulda yaptıktan sonra otobüslerle geziye çıktılar. Villa Paunada, geniş yeşillikler üzerinde futbol ve voleybol oynadılar. Geyik, tavuz kuşu, ceylan, papağan, keçi, koyun, tavuk, gibi bazı hayvanları yakından gördüler, dokundular ve onları beslediler. Akasya ağaçlarının arasında koşup oyunlar oynadılar. Öğle yemeklerini açık havada çok sayıda arkadaşlarıyla beraber yediler ve otobüslerle okula döndüler.